Rozpocznij pracę z Trevlix w 4 prostych krokach

Nie martw się. To naprawdę bardzo proste. A jeśli nie wiesz, jak coś zrobić, pomożemy Ci przez e-mail 😉

 

Najpierw zaloguj się do panelu administratora https://book.trevlix.com/admin/ używając swojej nazwy użytkownika.

Wysłaliśmy Ci nazwę użytkownika po wypełnieniu formularza „Spróbuj za darmo".

1. Konfigurowanie informacji kontaktowych i domyślnego statusu rezerwacji internetowych

W module Ustawienia - Informacje kontaktowe wprowadź dane kontaktowe swojego hotelu oraz adres e-mail, na który będą wysyłane rezerwacje.

Jeśli podasz również pozycję GPS, mapa do Twojego hotelu również wyświetli się w systemie rezerwacji online :)

Współrzędne GPS można łatwo znaleźć, klikając mapę lub wpisując adres lub nazwę miejsca w Szeptaczu.

 

kontatky


W module Ustawienia - Ustawienia systemowe wybierz, czy mają być tworzone nowe rezerwacje internetowe w opcja tj. czy ten termin będzie już zarezerwowany, ale zostanie jeszcze sprawdzony i potwierdzony przez recepcję (zalecana) lub potwierdzona - czyli rezerwacja będzie już ważna i wiążąca dla obu stron i nikt jej nie sprawdzi, lub w stanie czeka na zatwierdzenie - termin nie będzie jeszcze zarezerwowany dla gościa, dopóki nie zmienisz statusu na potwierdzony. Jeżeli będziesz przyjmował zaliczki online za nocleg, możesz również skorzystać ze statusu domyślnej opcji tymczasowej i ustawić na ile dni zablokujesz termin gościa, zanim zostanie on zwolniony z innych gości w przypadku braku płatności. Jeśli wybierzesz opcję tymczasową, nie zapomnij ustawić ile dni będzie obowiązywać opcja tymczasowa.

nastaveni systemu

Tutaj możesz również wybrać obsługiwane języki, w których Trevlix będzie komunikować się z gośćmi podczas rezerwacji zakwaterowania.

2. Ustalenie możliwości zakwaterowania

W ustawieniach pojemności zakwaterowania (Ustawienia - Pojemność zakwaterowania) wpisz:

 

Grupy pokoi (opcjonalnie)

służy tylko do bardziej przejrzystego sortowania pokoi w Kalendarzu, jeśli nie masz więcej niż 12 pokoi, po prostu utwórz tutaj jedną grupę, np. „Zakwaterowanie”:

skupiny pokoju

 

Rodzaje pokoi

Trzeba utworzyć przed poszczególnymi pokojami. W przypadku rezerwacji on-line gość zawsze wybiera rodzaj pokoju, np. „Standardowy pokój jednoosobowy”, a nie konkretny pokój (np. 101, 102, 103, ...) W mniejszych hotelach lub bardziej luksusowych pokojach może istnieć w obrębie jednego Rodzaj pokoju (np. „King Suite”) tylko jeden Pokój ("Apartament Królewski"). W innych typach pokoi może być więcej pokoi (np. dziesięć pokoi typu „Standardowy pokój jednoosobowy”).

W przypadku określenia rodzaju pokoi prosimy również o podanie opisu, zdjęć, pojemności - liczby łóżek, ewentualnie dostaw lub tłumaczenia na język obcy, jeśli będą Państwo oferować rezerwacje online również w innych językach. Te dane i zdjęcia będą wyświetlane gościom podczas rezerwacji zakwaterowania online.

 

Wskazówka: ilekroć wahasz się przed utworzeniem oddzielnego typu pokoju dla pokoi, zadaj sobie pytanie: czy istnieje różnica między pokojami, która może sprawić, że gość, który nigdy wcześniej u nas nie był, będzie chciał chcesz wybrać ten konkretny pokój? Np. ze względu na podwójne lub pojedyncze łóżko, możliwość dostawki, położenie na piętrze, oddzielną łazienkę, wannę lub prysznic lub widok. Jeśli tak, stwórz osobny typ dla takiego pokoju, np. „Pokój dwuosobowy z podwójnym łóżkiem, łazienką i prysznicem z widokiem na ogród”. Jeśli pokoje są dla gościa nie do odróżnienia, przypisz je do tego samego typu, np. „Pokój dwuosobowy z możliwością dostawki”.

 

typ pokoju

 

Pokoje

Podczas tworzenia pokoju wszystko, co musisz zrobić, to wybrać jego typ i wprowadzić jego nazwę (tj. na przykład numeryczne oznaczenie pokoju, które jest widoczne na kluczu do pokoju i drzwiach). Aby goście mogli zamówić dany typ pokoju, należy utworzyć co najmniej jeden pokój w każdym typie pokoju. Jeśli wynajmujesz całe mieszkanie lub cały domek, pokój to cała kwatera, którą wynajmujesz i możesz utworzyć na przykład „Chata 1” lub „Apartament Eva” jako pokój.

 

pokoje

3. Wstępne wprowadzenie zajętości

Aby uruchomić system rezerwacji online na swojej stronie, konieczne jest ustawienie już zajętych terminów poszczególnych pokoi. Możesz to zrobić klikając na moduł „Kalendarz” i klikając odpowiednie pola daty i pokoju, a następnie wprowadzając podstawowe informacje o rezerwacji. Lub też klikając przycisk „Nowa rezerwacja” lub „Rezerwacja grupowa”.

rezervace

4. Uruchomienie systemu rezerwacji na Twojej stronie

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to skopiować kod systemu rezerwacji w Ustawienia - System rezerwacji dla Twojej strony internetowej - skopiuj do schowka i wklej go do kodu źródłowego strony artykuł dotyczący rezerwacji na Twojej stronie internetowej. Chętnie Ci w tym pomożemy.

 

demo nahled

Zrobione

To wszystko 😉 Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz porady, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem e-mail .

Możesz także ustawić ceny zakwaterowania

Teraz Trevlix jest skonfigurowany w podstawowym trybie rezerwacji. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze więcej korzyści z Trevlix, wprowadź ceny zakwaterowania już teraz »

Trevlix obliczy wtedy bezpośrednio cenę zakwaterowania dla Ciebie i Twoich gości podczas rezerwacji.